Warning: file_get_contents(/wp-content/plugins/themeisle-companion/vendor/codeinwp/themeisle-content-forms/composer.json): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/plugins/themeisle-companion/vendor/codeinwp/themeisle-content-forms/load.php on line 64

Słyszeliście już kiedyś o teście AUDIT? Jeśli nie to w kontekście uzależnień jest to bardzo pomocne narzędzie. Test AUDIT jest testem przesiewowym i służy do pomocy w ocenie aktualnego wzoru spożywania alkoholu. Został opracowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). W teście pojawiają się istotne dla rozpoznania problemów z alkoholem pytania. Gdy wynik testu jest pozytywny i wskazuje, że osoba badana prawdopodobnie ma problem z alkoholem, lekarz może dokonać dokładniejszej diagnozy.

Aby poprawnie rozwiązać test należy rozumieć pojęcie porcji standardowej alkoholu. W Europie przyjęto, że taka porcja zawiera 10 g na 100% alkoholu (zawarta jest w 250 ml piw o mocy 5%, w około 100 ml. wina o mocy 12% i w ok. 30 ml. wódki o mocy 40%).

Bardzo ważne jest aby pamiętać, że test Audit nie diagnozuje uzależnienia, jest jedynie pomocą. Natomiast warto jest zwrócić uwagę na wynik i zastanowić się, czy nie warto poszukać pomocy lub zmienić sposoby picia.
Ostatnio pisaliśmy na temat limitów bezpiecznego picia alkoholu, które również mogą być pomocne w autodiagnozie własnej sytuacji.

W Intenecie znajdziemy wiele stron gdzie możemy rozwiązać test AUDIT na własnych komputerach, natomiast zwykle przeprowadza go specjalista podczas kompleksowego badania pacjenta w kontekście uzależnień. O test możemy zapytać w Ośrodku Pomocy Społecznej lub w Punkcie Leczenia Uzależnień.

Poniżej podajemy kilka linków, gdzie znajdziecie test wraz z podsumowaniem, jeśli ktoś jest ciekawy polecamy. Powodzenia!

http://www.parpa.pl/index.php/szkody-zdrowotne-i-uzaleznienie/autodiagnoza

http://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/czy-jestes-uzalezniony-od-alkoholu-test-audit/

http://www.umsieradz.pl/sites/default/files/pliki/nasze_miasto/test_audit.pdf


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Posty

Aktualności

Podziękowania

To już ostatni miesiąc projektu. Czas podsumowań i rozliczeń z tego co udało nam się zrobić, przez ostatnie dwa lata. A jest tego ogrom! Z tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasz projekt!!! :* Czytaj więcej…

Aktualności

Spotkanie podsumowujące część drugą

Wczoraj odbyło się spotkanie podsumowujące II etap projektu. Było pełne wiedzy i wniosków, które wykorzystamy w dalszej pracy. Ogromnie dziękujemy za obecność wszystkim gościom! Mamy nadzieję, że w październiku spotkamy się z wami w tym Czytaj więcej…

Aktualności

Warsztatowo

W piątek kolejne warsztaty w szkole. Tym razem będziemy rozmawiać o asertywności !!!

Facebook